İçeriğe atla
Baharın Renklerini Evimize Nasıl Yansıtmalıyız?

Baharın Renklerini Evimize Nasıl Yansıtmalıyız?

Baharın renkleri ile evimizi nasıl yenileyebiliriz?

Mis kokulu bahar günlerinin kendisini hissettirmeye başladığı bu günlerde evlerimizi de içimiz gibi yenilemenin tam zamanı. O zaman her günün tadını çıkartmamız gerektiği gibi baharı da sonuna kadar yaşayalım. Bunun için ilk yeniliğe evimizden başlamak en doğrusu. Peki ama neler yapmalıyız?

Baharın olmazsa olmazı "Bahar Temizliği”..!

Baharda yenilenme dediğimizde ilk akla gelen şüphesiz bahar temizliğidir. Bahar temizliği evlerimize yalnız fiziki temizlik getirmez, aynı zamanda bizlerin moral ve motivasyonunu düzenler. Oturma odası temizliğinden mutfak temizliğine, halıdan çocuk odasına, bahçe mobilyamızdan banyomuza temizlenmemiş bir tek köşe bırakmayarak baharı karşılamalıyız. 

Baharın renklerini taşıyan renkli eşyalar kullanmalıyız..! 

Baharın pırıl pırıl renkleri yeşil ağaçlar, masmavi gökyüzü, kızıl gün batımı, sarı çiçekler ve daha binlercesi.. Evimize bu renkleri yansıtarak baharı iliklerimize kadar yaşamalıyız. Bahsettiğimiz mobilyalarımızı tamamen yenilemek değil elbette. Fakat rengarenk bir çocuk halısı detayı gibi yada mutfağımıza alacağımız pembe renk bir waffle makinesi detayı evlerimizde bambaşka bir hava esmesine sebep olacaktır. 

Balkon yada bahçelerimizi bahar çiçekleri ile süslemek

Balkon yada bahçelerimizi bahar çiçekleri ile süslemek..!

Bahçeli bir evde oturuyorsak bahçemizi rengarenk papatyalarla, zambaklarla, leylaklarla, lalelerle donatarak mis kokuları içerisinde keyif sürebiliriz. Balkonu olan bir dairemiz var ise bu zevklerden uzak kalacağımız anlamına gelmez elbette. Balkonumuza alacağımız duvar üstü yada korkuluğu takılır vazolarla balkonumuzu bir süs bahçesine çevirebiliriz. Rengarenk ve mis kokuları içerisinde içeceğimiz bir demli çay üzerimizdeki bir yıllık stresi sıkıntıyı unutturacak hazza ulaştıracaktır bizleri. 

Bahçe mobilyası ve balkon mobilyası tercihleri ile renklendirmek..!

Bahçe mobilyası yada balkon mobilyası için çiçek desenli onlarca kırlent alternatifinden birini tercih ederek çevrenin güzelliğini bahçe mobilyalarınıza da yansıtabilirsiniz. Veya orta sehpası üzerine koyacağınız estetik bir vazo yada aksesuarla o ahenki yakalayabilirsiniz. Başka bir alternatif bir kuş yuvasını andıran bahçe salıncağı ve balkon salıncağı ile bahçe veya balkonlarınıza baharın hareketini yansıtabilirsiniz. Kim istemez ki böyle bir ortamda dostlarıyla bir kaç saat sohbet etmeyi..!

 

Tüm bu tavsiyelerin temelinde sadece baharımızı değil esasında hayatımızın her gününün farklı renklerinin değerini bilmek yatıyor. Yeterki bizler bu renklerin ne kadar güzel ve vazgeçilmez olduğunu fark edebilelim. Yeterki hayatın bizlere verdiği her anın bir güzellik olduğunu düşünebilelim. Bu düşünce şeklini benimseyebilirsek bize kışta bahar gelir sonbaharda. Tabiki İlk baharın tadı bambaşka..!:)) 

Düşünceni burada bırak

Lütfen yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini unutmayın.

Related Posts

Drawer Title
REHOME BÜLTEN

Yenilikleri ve fırsatları kaçırmamak için bültenimize kaydolun! En son ürünler, özel indirimler ve daha fazlasını öğrenmek için e-posta adresinizi bırakın ve avantajlı tekliflerden ilk siz haberdar olun.

Benzer Ürünler