İçeriğe atla
Mutfak Mobilyası Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Unsurlar Nelerdir

Mutfak Mobilyası Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler?

Fizyolojik gereksinimlerden biri olan beslenme için kendinizi sabah, akşam ve ara öğünlerde mutfakta bulursunuz. Gün içerisinde belirli saatler ayırdığınız bu süreçte mutfak dolapları ve kurduğunuz düzen hem aradığınız mutfak araç gereçlerini hemen bulmanıza yardımcı olacak hem de ferah bir ortamda yemek hazırlamanızı sağlayacaktır.

Mutfak mobilyası kullanım kolaylığının olmasının yanında görünümünü de önem verilmektedir. Mutfak kapasitesine göre dizayn edilen mutfak dolap ve mutfak masası sandalye takımı ile farklı özelliklere sahip mutfak mobilyaları tercihlerinizle adeta oturma odası konforunu yakalayabilirsiniz.  

Mutfak mobilyaları seçimi

Alanınızın genişliğine göre tercih edeceğiniz; hem mutfak için beyaz eşya, küçük ev aletleri olsun hem tezgâh ve mutfağın dolapları olsun ihtiyaca göre hazırlanan tasarımları ile mutfağınız için kullanışlılık ve şıklık kaçınılmaz olacaktır. Dolaplarda tavsiye edilen ve en sağlam görülen, su sürekli kullanıldığı için değse de zarar görmeyecek malzeme Mdf’dir. Mobilyalar ile bütünlük sağlayan ankastre set, buzdolabı, fırın ve bulaşık makinesi tercihe göre Tv için, yapılan dolapların ölçülerinin uyumlu olması gerekmektedir.  

Renk seçimi tamamen tercihinize kalan mutfağınızdaki mobilyalar için ister tek renk ister farklı desenlerde seçenekler mevcuttur.

Eğer mutfak için alanınız darsa beyaz renk seçmeniz tavsiye olunur. Beyaz renk kullanıcılarına daha ferah, daha geniş bir alan sunar.  Mutfak köşe takımı ve portatif mutfak mobilyaları ile dar alanınızı değerlendirebilirsiniz. Büyük mutfaklar için koyu ya da açık renkler tercih edebilirsiniz. Seçimlerin doğru olması alanının genişliğini etkileyecektir ve stilinizi yansıtacaktır. Hem dar, hem geniş alanı olanlar farklı renk ve tarzda mutfak masası sandalye takımları tercih edebilir.

Mutfakları dizaynına göre modern ve klasik mutfaklar olarak ikiye ayırabiliriz. Aralarında tasarım farklılıkları mevcuttur. Modern mutfaklar daha sade fabrikasyon üretimlerdir, klasik mutfaklar ise daha şık ve gösterişli olup oyma motifler el işçiliği ile ortaya koyulmaktadır.

 Mutfak mobilya fiyatları

Tasarımının önemi kadar mutfak mobilya fiyatının önemi göz ardı edilemez bir konudur. Genellikle mutfak ölçülerine ve kullanılan malzemeye göre mutfak mobilya fiyatı belirlenmektedir. Önemli maliyeti bulunan mutfak mobilyalarınız için iyi karar vermeniz gerekmektedir. Sürekli kullanım alanı olduğunu göz önüne alırsak, bütçenize göre en kaliteli mobilyaları seçmeniz tavsiye olunur. 

Aslında tamamen ruhunuzu yansıtan tasarımsal çizgilerle mutfakta harikalar yaratacaksınız! 

Düşünceni burada bırak

Lütfen yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini unutmayın.

Related Posts

Drawer Title
REHOME BÜLTEN

Yenilikleri ve fırsatları kaçırmamak için bültenimize kaydolun! En son ürünler, özel indirimler ve daha fazlasını öğrenmek için e-posta adresinizi bırakın ve avantajlı tekliflerden ilk siz haberdar olun.

Benzer Ürünler