Kaz Tüyü Yastık ve Yorgan Tercih Etmeli miyim?

Kaz Tüyü Yastık ve Yorgan Tercih Etmeli miyim?

Kaz Tüyü Yastık ve Yorgan Tercih Etmeli Miyim?

Dolgu malzemesi olarak kullanılan kaz tüyü sıcak tutma özelliğine sahiptir. Kaz tüyünde gıdık tüyü ve sırt tüyü olarak 2 çeşit mevcut olup;  kalitesini kullanılan ürün içerisindeki miktarı belirlemektedir.  Gıdık tüyü; kazın göğüs ve boyun bölgesinden elde edilir ve yumuşaklık sağlar ve ne kadar çok kullanılırsa o kadar sıcak tutmaktadır.  Sırt tüyü; kazın sırt kısmından elde edilir ve ürünlere esneklik sağlayarak hacim vermektedir. 

Kaz tüyü tercih ederken öncelikle kullanılan tüyün kalitesi göz önünde bulundurulmalıdır.  Tüylerin nasıl elde edildiği birçok kişinin merak ettiği konulardandır.  Kaz tüyünde hayvanlar zarar görmeden,  geri dönüşüm olarak elde edilmiş, hayvan haklarına saygılı üretim dikkate alınmalıdır. Kaz tüyünün nasıl elde edilmesi gerektiğine dair standartlar mevcut olup hayvanlara zarar vermeden tüyleri nasıl elde edileceğini belirler.

Kaz tüyü her mevsimde kullanılabilir olduğundan dolayı kaliteli olan ürünü alarak uzun yıllar ilk gün ki gibi formunu kaybetmeden kullanım sağlayabilirsiniz. Kaz tüyünün doğal olması ilk tercih edilen sebeplerden biridir, doğal olması sağlıklı olduğunu gösterir niteliktedir.

Kaz tüyü hijyenik olup nem olma riskini ortadan kaldırır ve toz tutmamaktadır. Anti alerjik yapısı vardır ancak alerjik durum kişiden kişiye değişmektedir. Kaz tüyü ürünlerde özellikle Nomite sertifikasına sahip ürünler tercih edilmelidir. Bu sertifikanın ne olduğuna bakacak olursak Nomite sertifikası; ürünün ev tozuna alerjisi olanlar için uygun olduğunu göstermektedir. 

Kaz tüyü yastık ve yorgan seçimi kullanacak olan kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Yastık seçerken yatış şekline uygunluk ilk dikkat edilmesi gereken faktördür. Kaz tüyü yastık doğal ve higroskopik özelliği sayesinde bakteri ve koku yapmamaktadır. İçerisinde bulunan gıdık ve sırt tüyü oranı yastığın yumuşaklık derecesini belirler. Nomite sertifikasına sahip bir yastıksa ev tozu ve bakteri oluşmasını engeller özelliktedir. Kaz tüyü yastık kullandıktan sonra havalandırıldığında eski formuna kolaylıkla döner. Ekstra konfor sağlayan kaz tüyü yastıklar için yıllardır alanında lider marka Othello kaz tüyü yastık ürünlerini yatak odası kategorimizden inceleyebilirsiniz.

Kaz tüyü yorgan tercih edilmesinin büyük avantajları vardır. Isıtma oranı içerisinde bulunan tüy cinsi ve miktarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kaz tüyünün higroskopik özelliği sayesinde terletme yapmaz ve kesinlikle bakteri oluşumuna izin vermez, ortamdaki fazla nem emilir ve gündüz ortama nemini vererek kendisini kurutmaktadır. Formunu kaybetmeden yıkanabilir olması uzun yıllar kullanmanızı sağlar. Kaz tüyünün hafif olması da yorgan kullanımında ekstra konfor sağlamaktadır. İklim dengeleyici kaz tüyü yorgan alternatiflerine ReHome mağazamızdan ulaşabilirsiniz. 

Etiketler: kaz tüyü, kaz tüyü yorgan,kaz tüyü yastık
Eylül 15, 2021
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı